Wiele osób marzy o wnętrzu pełnym roślin, jednak często jest tak, że kwiaty szybko więdną. Dzieje się tak, gdyż niektóre rośliny wymagają od nas więcej pracy. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na częste zabiegi pielęgnacyjne roślin. Jednak są takie gatunki roślin, które nie wymagają od nas dużego zaangażowania. Są one idealne dla początkujących i zapracowanych osób.

Mało wymagające rośliny do domu

Z mało wymagających roślin najbardziej znane są sukulenty. To rośliny, które magazynują wodę w korzeniach i liściach. Dzięki temu wystarczy je podlewać raz na tydzień lub dwa. Rośliny te dobrze czują się w słonecznym miejscu, ale równie dobrze będą rosły z dala od okna. Do sukulentów należą kaktusy, które znane są ze swoich małych wymagań. Aloes również jest sukulentem. Oprócz tego łatwe w uprawie gatunki to dracena obrzeżona, dracena sanderiana, grubosz drzewiasty, nolina, scindapsus złoty, sansewieria gwinejska, zamiokulkas zamiolistny i zielistka. Rośliny te stosunkowo szybko rosną i łatwo się rozmnażają. Co jakiś czas w doniczce pojawiać się będą sadzonki, które możemy posadzić do osobnych doniczek. Oprócz tych roślin również storczyk jest stosunkowo łatwy w hodowli. Storczyki wystarczy raz na tydzień lub dwa obficie podlać.

Bez względu na gatunki roślin, które wybierzemy ważne w uprawie jest podłoże. Powinno być ono dobrze przepuszczalne, gdyż stojąca w doniczce woda powoduje gnicie korzeni. Na dno doniczki warto dać keramzyt, co ułatwia odpływ wody. Rośliny w okresie kwitnienia trzeba regularnie nawozić.